KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 12702114
nr 1270 2114
Primus Mortimer Pettersson
(1895-1975), Sverige
Blandteknik, Signerad PMP, Sydländskt landskap. Motivet: 26x33 cm
Utrop:
3.000 kr
Såld:
2.800 kr
måndag 26 augusti 2019
kl 20:33:13
23/8 22:53:09
2.600 kr
26/8 20:28:14
Primus Mortimer Pettersson
Läs mer om Primus Mortimer Pettersson